Life Screams – Lacey Sturm Albümü Tanıtımı

Bir süredir çıkmasını beklediğim Lacey Sturm’un Flyleaf‘den ayrıldıktan sonra yalnız olarak çıkarttığı ilk albüm Life Screams bu yazımızın konusu olacak.

Albümü son 1 haftadır dinliyorum ve albüm çıkmadan yaklaşık 1 ay önce single olarak çıkan Impossible parçasını da büyük bir beğeni ile dinlemiştim. Albümdeki her parçanın kendine ait bir konseptinin olduğunu ve dinlerken her parça üzerinde büyük bir profesyonel eforun olduğunu hissediyorsunuz.

Lacey Sturm, abümde gitarist kocası Josh Sturm, Skillet müzik grubundan Korey Cooper ve yakın zamanda Grammy Ödülü almış eski Evanescence grubu üyesi söz yazarı ve besteci David Hodges ile çalıştı. Bu durum da seslerdeki profesyonellik yargımı bir kez daha kanıtlıyor gibi. Flyleaf’den ayrılmasından sonra çıkaracağı albümün daha indie, kendin pişir kendin ye tarzında olacağını düşündüğümden albüm ile ilgili büyük bir beklentim bulunmamasına rağmen, arkasında böyle bir kadronun bulunması kesinlikle büyük bir artı.

Alternatif-Christian rock janrasında en iyi solistlerden birisi olan Lacey Sturm, Reason isimli kitabından anlattığı yaşamına son vermek istemesine rağmen yaşamak için bir “neden”i olduğunu fark ettiğini ve bunun da inanç olduğundan bahsediyor. Albüm de bu çerçevede bir bir çizgi izliyor.

tor17-960x640

Albüm’ün içerisinde en beğendiğim parçayı belirlemem gerekseydi biraz zorlanabilirim; albüm ile aynı ismi taşıyan parça Life Screams tonuna göre mükemmel ve Lacey’nin birden fazla ses rengini tadabildiğimiz bir parça. Bu açıdan en yüksek puanı bu parçaya verebileceğimi düşünüyorum.

Impossible parçası, temponun genel olarak albüme göre daha yüksek olduğu bir şarkı olarak yorumlanabilir. Genel olarak şarkıların melankolik bir yapısı olduğunu söyleyebiliriz. 1 haftalık dinleme sonrasında açayım da albümden şu parçayı dinleyeyim düşüncesi aklımdan geçmedi.

Yazar
Burak Tokak
Sitenin altyapısı ile de ilgilenen, insanların içinde sessiz sakin bir gamer. Yalnız kaldığında yada arkadaşlarıyla birlikte bir hayvana dönüşebiliyor, mediavel konseptini sever, ultisi PHP.
Eklenme Tarihi: 18 Şubat 2016 801 Görüntüleme