Game of Thrones Hanedanları – Batı Toprakları

Bir önceki yazımızda Kuzeyin Haneleriyle başlamıştık şimdi sıra batının hanelerini tanımakta.

33nbytk

Lannister Hanesi

House-Lannister-house-lannister-24540076-1600-1200

 

Lannister Hanesi, Casterly Kalesi hanenin eski kalesidir. Yedi Krallığın eski ve soylu hanesidir Lannisterlar. Armalarında Aslan vardır. Lannisterların kökeni Taş Krallarının kızları ile evlenen Andal maceracılarına dayanır. Taş Krallarının soyları Akıllı Lann'e kadar uzanır. Akıllı Lann Casterly Kalesini Casterlylileri kandırarak alan bir hilebazdır. Lannisterlar Targaryen Fethine kadar Taş Krallar olarak batıdaki toprakları yönettiler. Targaryen Fethinde Taş Kral Loren I Lannister'ın Aegon I'e diz çökmesiyle Casterly Kalesi Lordu ve Batı Muhafızı oldular.

Asıl sözleri "Beni Kükrerken Dinle" dir fakat  "Lannisterlar borçlarını her zaman öder" olarak bilinir.

Crakehall Hanesi

house_crakehall_wallpaper_by_siriuscrane-d7kbq9q

 

Crakehall Hanesi, batının soylu hanelerindendir. Crakehalllılar aşırı güçlü ve yapılı olmalarıyla bilinirler. Armalarında erkek domuz vardır.

"Her biri korkusuz" sloganlarıdır.

Marbrand Hanesi

House-Marbrand-game-of-thrones-31409902-1600-1200

 

Külizi'nin Marbrand Hanesi batının soylu hanelerinden biridir. Yaşadıkları yer Külizi kayalık bir bölgede kurulmuştur. Armalarında yanan bir ağaç vardır.

"Parlak Yanar" sloganlarıdır.

Batı Topraklarındaki Diğer Haneler

Algood, Banefort, Bettley, Brax, Broom, Doggett,Drox, Estren, Falwell, Farman, Ferren, Foote, Garner, Hamell, Jast, Kenning,  Lanis Limanı-Lannister, Lefford, Lydden, Moreland, Myatt, Payne, Peckledon, Plumm, Prester, Sarsfield, Serrett, Spicer, Stackspear, Turnberry, Westerling, Yarwyck

Clifton, Greenfield, Hetherspoon, Lorch, Ruttiger, Swyft Vikary, Yew haneleri ise şövalye haneleridir.

Yok olan haneler: Casterly, Clegane, Parren, Reyne, Tarbeck

Star Wars , LOTR delisi tam geek. Coruscant sokaklarında gezerken buraya düştü. Dokuz Eylül Üniversite'sinde Bilgisayar Bilimleri ile uğraşıyor. 19.
Eklenme Tarihi: 8 Kasım 2014 4994 Görüntüleme