Türk Ordusunda Game Of Thrones Yasak!

Game of Thrones şüphesiz en popüler dizilerden birisi, dizinin her bölümünün film kalitesinde yapılması herkesi ne yazıkki mutlu edemiyor, geçtiğimiz zamanlarda Game of thrones izlediği için ordudan atılan bir askerden sonra, Türk ordusunda alınan bir karar nedeniyle Game of thrones izlemek ordu içinde yasaklandı.

Yasağın nedenini dizideki hırs ve seks sahneleri olarak nitelendiriyorlar. Fakat şöyle bir sorun var, medieval temalı bir film, dizi yada oyun yapılıyorsa, seks unsurunu içeriye katmanız gerekiyor. O zamanın seks anlayışını yansıtmak için teknik olarak konsept içinde olması gereken bir öge. Bu açıdan yalnızda Game of Thrones'u yasaklamak da bir çözüm olamaz. Tüm ortaçağ konseptini yasaklamanız gerekiyor.

5eee3ad0-28c1-0131-0221-62d07078f5db

Game Of Thrones'u yasaklama konusunda bukadar özen gösterip tartışılması da aslında ordunun işsizliğinin bir göstergesi. Tabiki ben yada siz okurlar uzman değilsiniz fakat, bunun için gösterilen efor'u başka konulara gösterselerdi, belki bazı konularda ilerleme gösteremezler miydi?

http://www.youtube.com/watch?v=YuCObZXWqkE

Yazar
Burak Tokak
Sitenin altyapısı ile de ilgilenen, mediavel ve uzay konseptini seven, hikaye güdümlü oyunları seven alabildiğine stereotipik mühendis arkadaşımız.
Eklenme Tarihi: 16 Kasım 2014 4191 Görüntüleme