Gwent Terminolojisi- Yeni Başlayana Kelime Rehberi

Daha önce Gwent hakkında başlangıç rehberi hazırlamıştım şimdi de sıra oyun oynarken sıkça göreceğiniz kelimeler ve bu kelimelerin tam olarak ne anlama geldikleri. Yeterli seviyede İngilizce biliyorsanız zaten o kelimelerin ne anlama geldiklerini anlayabilirsiniz, ancak gene de bu kelimelerin oyun içinde ne anlama geldiğini bilmek açısından bu rehber hem bilenin hem bilmeyenin en azından bir kereliğine okuması ve oyunda karşılaştığı zaman bu neydi acaba dememesi için lazım olacaktır. Hazırsanız Gwent oyunundaki kart özellikleri yazısına başlayalım.

Relentless: Eğer bir kartın üzerinde Relentless yazıyorsa o kartı oyun boyunca hiçbir şekilde sahadan kaldıramazsınız.

Fleeting: Normalde oyunda tur sonunda kartlar mezarlığa gönderilir (bazı kart özellikleri mezarlıktan kart getirmeye olanak sağlıyor) ancak Fleeting özelliği olan kartlar direkt olarak oyundan çıkarılar.

Permadeath: Başka bir kart aksini söylemediği takdirde mezarlıktan canlandırılamayan kartlar Permadeath özelliğine sahiptir.

Loyality: Kartın sahanın neresinde duracağını belirtir. Eğer loyal bir kartsa sizin sahanızda disloyal bir kart ise rakip sahada durur. Rakip sahada duran kartlarınız ayrıca casus ünite olarak da adlandırılabilir.

Passive Ability: Diğer özellikler, kartlar veya eylemler tarafından tetiklenebilen bir kabiliyete sahiptir. Ayrıca hava şartlarına karşı bağışıklığı belirtebilir. Ateş simgesi ile gösterilir.

Minion: Bir kart tarafından sahaya çağrılan kartlara verilen isimdir. Oyuncular tarafından direkt olarak yerleştirilemezler ve Minionların büyük bir çoğunluğu fleeting özelliğine sahiptir.

Instance: Bir kartın farklı görünüşleri için kullanılır. Örneğin Wild Hunt Rider kartından 3 tane vardır 3 kart da birbirinin aynısı özelliklere sahiptir ancak hepsi farklı instance sahibidir.

Mulligan: Maça başladığınızda elinizdeki kartlardan beğenmediklerinizi desteye gönderip, desteden yeni kart çekmek için kullanılan tabir.

Agile: Bu kartları istediğiniz şekilde koyabilirsiniz. (Melee, Ranged ya da Siege satırlarından istediğiniz yer) Bir çember biçiminde 2 ok işareti ile gösterilir.

Muster: Bu kartlar sahaya indiğinde kendisinin veya benzer özellikteki başak kartların farklı örneklerini sahaya getirir.

Deathwish: Bu kartlar eğer yok edilirse bir özellik devreye girer. (Kartına göre değişir bu özellik)

Ambush: Kapalı bir şekilde oynanan kartlardır. Bu kartların yüzünü çevirdiğinizde bir özellik devreye girer.

Resilience: Kartın altındaki yumruk simgesi ile gösterilir. Resilience özelliği olan bir kart mezarlığa gitmek yerine sahada durur.

Reveal: Sizin veya rakibinizin elindeki bir kartı karşı tarafa göstermeye yarayan özelliktir. Reveal edilen kartlar iki yuncu tarafından görülür.

Genel olarak oyunda karşınıza çıkacak olan kart özellikleri bunlar. Umarım yardımcı olur, eğer unuttuğum özellikler ya da yeni gelen özellikler olursa onları da bu yazıya ekleyeceğim. Gwentli günler!

Yazar
Burak Kara
Aslında burada yenilmez bir savaşçının profili olabilirdi. Destanlar yazan biri olabilirdi. Baltasını bir savuruşta 5 kişiyi yere seerebilirdi. Ama onun yerine öyle bir savaşçının rolünü yapan birinin profili var.
Eklenme Tarihi: 20 Haziran 2017 415 Görüntüleme