For Honor Oyuncu Kitlesinin %95’ini Kaybetmiş!

Ubisoft'un 2017 yılındaki en büyük bombalarından biri olan For Honor, Githyp verilerine göre ilk çıktığı zamandan bu yana %95 oyuncu kaybetmiş. Daha önce bu durum The Division ile karşımıza çıkmıştı ve The Division çıktıktan 3 ay sonra %93 oyuncu kaybetmişti.

Bire bir yakın dövüşü bize heyecanlı bir şekilde tattırmak için karşımzıa çıkan For Honor betası yayımlandığında bir yayıncı For Honor oynarkenTwitch'te 140 bin küsür kişi tarafından izlenilmişti ve bu oyun için büyük umutlar taşıyordu. Ancak işler oyun çıktıktan sonra değişti. Çünkü oyuncular oyunu ilk 2 hafta oynadıktan sonra tüm zevklerini alıyorlardı ve oyunun yüzüne bir daha bakmıyorlardı. Ki bu sebeptendir ki oyunun betasını oynayan kişi sayısı, oyun çıktığından alan kişi sayısından %36 daha fazlaymış.

Screenshot_9

Büyük bir Hype ile gelen ve bir balon gibi sönen For Honor'daki birçok can sıkıcı şey oyuncuları bıktırmış. Destek ekibinin ilgisizliğinden çokca şikayet eden oyuncular 3 Nisanda Ubisoft'u boykot etmeye çalıştı. Ubisoft destek ekibi o gün ve sonrasında sorulan sorulara ve boykota hızlı cevapler verebilse de bu oyuncu kaybetmesini engelleyememiş. 16 Mayısta yeni güncelleme ve 2. sezon ile karşımıza çıkan For Honor oyuna yeni karakterler ve yeni haritalar getirdi ancak ilk ayın sonundan oyun her ne kadar oyuncu kitlesini biraz olsun geri getirmeyi başarmış olsa da tekrar eski haline döndü.

Birçok fazla hypelanan oyun gibi For Honor'da kendindne kısa bir süre bahsettirip sonra unutulup gitti. Ubisoft'un bu tür başarısızlıkları tekrar etmesinin gelecek oyunlarda neleri değiştireceğine şahit olacağız. Ayrıca For Honor'un detaylı verilerine ve diğer oyunların da verilerinin bulunduğu githyp sitesine göz atmak isteyenler için de şöyle bi link bırakalım  www.githyp.com

Yazar
Burak Kara
Aslında burada yenilmez bir savaşçının profili olabilirdi. Destanlar yazan biri olabilirdi. Baltasını bir savuruşta 5 kişiyi yere seerebilirdi. Ama onun yerine öyle bir savaşçının rolünü yapan birinin profili var.